Резултати конкурса „Тајне пећина“

Резултати конкурса „Тајне пећина“

Поводом недеље карста и пећина Србије организовали смо наградни ликовни конкурс за ученике основних школа. Међу више десетина пристиглих радова стручни жири, у саставу академски сликар др Јадран Крнајски, академски сликар Милош Јовичић и историчар уметности и председник Јелена Марковић, наградио је укупно шест радова, а још четрдесет одабрао за излагање.

У категорији нижих разреда награђени су:

  • 1. место рад Необична лепота пећина, ученика 3. разреда Андреја Јовановића из Добановаца
  • 2. место рад Живи свет у пећини, ученице 3. разреда Ђурђине Деспотовић из Аранђеловца
  • 3. место рад Тајне пећина, ученика 4. разреда Ђорђа Николића из Новог Београда

У категорији виших разреда награђени су:

  • 1. место рад Лепота унутрашњости пећине, ученице 7. разреда Софије Лаловић из Аранђеловца
  • 2. место рад Магија једне пећине, ученице 8. разреда Теодоре Стојковић из Лазаревца
  • 3. место рад Тајне пећина, ученице 8. разреда Ленке Зумберовић из Београда.

Поред награђених биће изложени и следећи радови:

  1. Тајне пећина, Маша Росић, 3. разред, Ужице
  2. Тајне пећина, Дамјан Пурић, 1. разред, Ужице
  3. Тајне пећина, Селена Пештерац, 1. разред, Ужице
  4. Магија пећинског цртежа, Даница Јаковљевић, 2. разред, Топола
  5. Необична лепота пећина, Вишња Петровић, 3. разред, Ниш
  6. Необична лепота пећине, Неда Димитријевић, 2. разред, Горња Топоница
  7. Живот у пећини, Павле Видојковић, 1. разред, Горња Топоница
  8. Пећински плес, Теодора Лалић, 4. разред, Нови Београд
  9. Први лет, Милица Арнаутовић, 4. разред, Нови Београд
  10. Пећином шетам, Николина Новаковић, 4. разред, Нови Београд
  11. Тајне пећина, Лена Корица, 4. разред, Нови Београд
  12. Тајне пећина, Милица Кнежевић, 4. разред, Нови Београд
  13. Пећина, Лука Игњатовић, 2. разред, Београд
  14. Тајне пећина, Сила Нгом Ристић, 3. разред, Београд
  15. Пећина, Реља Гачановић, 3. разред, Београд         
  16. Необична лепота пећине, Лара Вуковић, 3. разред, Аранђеловац 
  17. Необична лепота пећине, Михаило Швабић, 3. разред, Буковик
  18. Пећински човек и пећина, Маја Суботић, 5. разред, Аранђеловац
  19. Човек и пећина у прошлости, Антонина Крњајић, 7.  разред, Аранђеловац 
  20. Живот у пећини у праисторији, Марко Атанасов, 5. разред, Аранђеловац
  21. Тајне пећине, Виктор Некић, 5. разред, Аранђеловац
  22. Лепоте пећина, Андријана Тодоровић, 8. разред
  23. Тајне пећина, Лена Јовановић, 5. разред, Београд
  24. Тајне пећина, Сташа Илић, 5. разред, Београд
  25. Тајне пећина, Софија Милошевић, 8. разред, Београд  
  26. Тајне пећина, Зоја Павићевић, 8. разред, Београд
  27. Тајне пећина, Драгана Мијатовић, 8. разред, Београд
  28. Сенке, Хелена Ратић, 6. разред, Нови Београд
  29. Олујна пећина, Максим Вучетић, 5. разред, Нови Београд
  30. Ледена пећина, Анђела Радивојевић, 5. разред, Нови Београд
  31. Пећина снова, Лена Митић, 5. разред
  32. Лепоте пећине, Мила Љујић, 6. разред, Нова Варош
  33. Скривене лепоте пећине, Лара Божовић, 6. разред, Нова Варош
  34. Мистерије пећине, Тара Василић, 5. разред, Нова Варош  
  35. Необична лепота пећине, Ива Ћирковић, 5. разред, Нова Варош
  36. Тајне пећине, Нада Пећинар, 6. разред, Ужице
  37. Тајне пећине, Милица Миловановић, 8. разред, Ужице

Изван ових категорија запажени су одлични радови полазника Радионице за графику Дечијег културног центра Београд, међу којима су три одабрана за излагање: Живи и неживи свет пећине, Виктор Кисић, Пећински вртлог, Јулија Миновић и Park u pećini, Ana Estermann.

Свечано отварање изложбе и додела награда одржаће се 10. фебруара 2024. године, у 13 сати у Народном музеју у Аранђеловцу.

Након Аранђеловца, изложба ће гостовати и у другим градовима Србије, о чему ћемо вас благовремено обавестити.

Свим ауторима радова и учитељима и наставницима који су радили са њима захваљујемо на труду и учешћу на нашем конкурсу.